System BMS dzięki rozproszonemu systemowi sterowania, w którego skład wchodzą czujniki, regulatory, elementy wykonawcze oraz nadrzędne systemy sterowania, monitoringu, alarmów jak również i raportowania, potrafi gromadzić informacje płynące z całego budynku w jednym miejscu i pozwala na reagowanie w czasie rzeczywistym na zmiany warunków zewnętrznych i wewnętrznych, by uzyskać optymalne zużycie energii i poprawić funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników budynku.

bmsInformacje zbierane przez serwer bazy danych BMS-u są wizualizowane dla potrzeb użytkownika umożliwiając monitoring oraz kontrolę poszczególnych wartości oraz odpowiednio obrabiane.

Obróbka danych prowadzi do otrzymania czytelnych raportów, czy trendów historycznych, – w celu informacji o zużyciu energii, dostępności pomieszczeń w ciągu danego okresu itp.

Dzięki odpowiednio przetworzonym informacjom, system potrafi optymalnie zarządzać instalacjami skupionymi w obrębie budynku, aby koszty jego eksploatacji były zminimalizowane jednocześnie podnosząc efektywność wykorzystania budynku np. funkcji pomieszczeń budynku, oszczędzając przy tym do minimum czas obsługi instalacji.

Sterowanie i monitoring wszystkich urządzeń odbywa się z poziomu aplikacji zainstalowanej na komputerze PC bądź przez przeglądarkę internetową komunikującą się z głównym sterownikiem.

Stosując rozwiązania uznanych światowych producentów rozwiązań BMS, nasi pracownicy są autorami realizacji, gdzie znalazła zastosowanie idea pełnej integracji. Mamy wypracowane sposoby budowy zaawansowanych systemów BMS tak, aby były one wykorzystywane w praktyce i przynosiły wymierne korzyści w procesie zarządzania obiektem oraz dla jego użytkowników.

Jako firma o bogatym doświadczeniu, od lat obecna na polskim rynku, oferujemy naszym Klientom najlepsze rozwiązania pochodzące od wiodących na świecie producentów takich jak:DELTA Control, T.A.C. ANDOVER, MOELLER, JOHNSONCONTROL, HONEYWELL służąc równocześnie profesjonalnym doradztwem. Nasze kompetencje potwierdza rosnąca wciąż liczba zadowolonych Klientów.

Zakres działalności naszej firmy to projektowanie, dostarczanie sprzętu i uruchamianie systemów Inteligentnego Budynku opartych o standard KNX. Mamy doświadczenie nie tylko w automatyce budynkowej, ale i przemysłowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej złożonym systemom opartym o rożne standardy. Korzystamy z produktów z takich firm jak: Merten, Eaton Moeller, Preussen Automation, Arcus EDS, Wago. Obszarem naszej działalności jest cała Polska, w szczególności województwo mazowieckie, a przede wszystkim Warszawa. Oprócz usług, nasza oferta obejmuje szeroki zakres produktów: aktory załączające, ściemniające, grzewcze, czujniki i sensory, wejścia binarne, klawisze inteligentne i panele LCD. Podczas budowy obiektu zawsze warto uwzględnić możliwość montażu systemu inteligentnego budynku. Poprawne okablowanie domu zwiększa niezawodność całego systemu, przy czym nie jest konieczne wykonanie od razu instalacji inteligentnej. Powierzenie nam wykonania okablowania i rozdzielnicy zagwarantuje długą i bezawaryjną pracę systemu. Istnieje możliwość modernizacji klasycznych instalacji elektrycznych do systemu inteligentnego domu. Aby ograniczyć ingerencję w ukończone już obiekty proponujemy systemy bezprzewodowe lub mieszane: kablowo-bezprzewodowe. Zajmujemy się także wykonywaniem takich instalacji. Obecnie posiadamy w naszej ofercie produkty firm Merten, Preussen Automation, Arcus EDS, Eaton Moeller. Dostarczamy kompletne wyposażenie rozdzielnicy: zasilacze, aktory (wyrobniki), sensory i moduły, klawisze inteligentne, panele sterujące, sterowniki PLC, szafki oraz dokonujemy ich montażu na obiekcie.

Sprawne i komfortowe działanie systemu zależy w dużej mierze od wgranej do niego aplikacji sterującej. Zajmujemy się programowaniem instalacji automatyki w budownictwie przede wszystkim w systemie KNX. Dopasujemy sterowanie do wymagań, uruchomimy zdalny dostęp, zintegrujemy różne systemy sterowania i transmisji danych.